+48 607-426-566

Lub napisz :

Okna połaciowe

Okna połaciowe - Wrocław

Wybierając okna do domu, często pozostaje jeszcze kwestia dopasowania najlepszego rozwiązania dla poddasza. Tutaj nadają się dostępne w naszej ofercie okna połaciowe. Dzięki nim w pomieszczeniu poddaszowym można uzyskać naturalne światło. Przez tego typu okna dochodzi tam zdecydowanie więcej promieni słonecznych i światła niż w przypadku okien montowanych pionowo w ścianach. W przypadku lokalizacji domu w zaciemnionym miejscu okna dachowe są więc świetnym rozwiązaniem.

Niewątpliwą zaletą jest też to, że okna połaciowe dają większe poczucie prywatności. Domownicy nie są narażeni na wścibskie podglądanie ze strony sąsiadów i zyskują większą swobodę oraz komfort mieszkania.

Obecność niektórych konstrukcji i elementów niestandardowej stolarki może mieć znaczący wpływ nie tylko na estetykę zewnętrzną obiektu, ale również na jego estetykę aranżacyjną. Doskonałym tego przykładem są okna dachowe. Te, które są wykonywane przez firmę FoBe, całkowicie odpowiadają zarówno potencjałowi danego miejsca, jak i jego potrzebom. Tworząc komplementarną ofertę dla wszystkich naszych Klientów z Wrocławia uwzględniliśmy przede wszystkim różne sposoby otwierania. Mechanizmy te pozwolą w najbardziej efektywny i ekonomiczny sposób wykorzystać dostępną przestrzeń. Obecnie jesteśmy w stanie wykonać modele otwierające się:

  • uchylnie-obrotowo
  • obrotowo, 
  • wysokościowo. 

Ergonomia poszczególnych typów okien dachowych:

Każdy z tych modeli jest bardzo funkcjonalny. Okna połaciowe dostępne są w różnych kształcie. Można zamówić np. łukowe, panoramiczne, jak również o niestandardowych wymiarach.


W przypadku okien połaciowych ważne jest również to, z jakiego materiału wykonana jest ich rama. Powinna być bowiem odporna na działanie wilgoci. W oknach połaciowych zamontować możemy również specjalne nawiewniki, dzięki którym zagwarantowana będzie stała cyrkulacja powietrza. Tym samym następować będzie wymiana zużytego i zawilgoconego powietrza na poddaszu.

Zaletą okien dachowych jest także to, że można je zamontować właściwe w każdym dachu, który posiada kąt nachylenia między 15 a 90 stopni. Nie wpływają one również na samą konstrukcję dachu. Są więc bardzo uniwersalnym rozwiązaniem. Dzięki nim można w prosty sposób doświetlić takie miejsce jak poddasze.

Zapraszamy klientów z Wrocławia do przejrzenia okien połaciowych z naszej oferty. Jeśli będą mieć Państwo problem z dopasowaniem odpowiedniego modelu lub kwestii otwierania – zawsze można liczyć na naszą profesjonalną poradę.